Do oświetlania wnętrz w domach i zakładach przemysłowych najczęściej wybierane są żarówki LED. Odpowiednio dobrane doświetlają wnętrza – tak, aby były przytulne, sprzyjały realizacji obowiązków zawodowych oraz relaksowi. Swoją popularność żarówki LED zawdzięczają przede wszystkim energooszczędnemu działaniu. Dowiedz się, jak je wybrać.
Warto mieć świadomość, że barwę światła można dopasować do swoich upodobań – dostępne są żarówki LED w wersji ciepłej lub zimnej. Kolejną zaletą tej technologii jest wyjątkowa długa żywotność, która w przypadku dobrych produktów może wynosić nawet 25 lat! Ze względu na swoje właściwości lampy LED znajdują zastosowanie w domu, przemyśle, usługach, są wykorzystywane do oświetlania wnętrz, a także na zewnątrz.
Rodzaje lamp LED wewnętrznych
Lampy LED do użytku wewnętrznego mogą służyć do różnych celów. Najpopularniejsze są produkty montowane do tradycyjnych lamp sufitowych. Znamy też inne ich zastosowania, np. do akwarystyki (utrzymujące odpowiednie natężenie i barwę światła w zbiorniku) czy do uprawy roślin (stymulujące wzrost roślin, skracające okres ich wegetacji).
Co wybrać?
Kupując żarówki LED do oświetlenia wewnętrznego, kieruj się przede wszystkim:
- miejscem montażu — do łazienki możesz wybrać te o zimnej barwie, w kuchni czy salonie sprawdzi się bardzo ciepła. Poza domem żarówki LED nadają się do oświetlania budynków gospodarczych, hal, magazynów, obiektów rolniczych — do tych miejsc wybieraj oprawy przemysłowe, a nie komercyjne (mają większą trwałość, są odporne na trudne warunki pracy),
- energooszczędnością — żarówki LED dostępne są w grupach od A do A++. Takie klasy realnie przekładają się na oszczędności w opłatach za prąd,
- rodzaj gniazda — żarówki LED produkowane są w różnych wariantach, dopasuj je do posiadanych gniazd (np. E27, G10).
Żarówki LED ze względu na swoją długą żywotność, ekologię, niską emisję ciepła oraz wysoką efektywność to najlepszy wybór dla domu i przemysłu.